• Telefon888-444-559
  • E-mailkontakt@wirtualne-tatry.pl

Ciekawostki na temat Sri Lanki

Jadąc na Sri Lankę, oprócz praktycznych informacji warto poznac również mniej oficjalne dane a co za tym idzie także ciekawostki. Powolą one na głębsze poznanie tego terenu ifrajdęzjego zwiedzania i też można będzie dzięki nim zabłysnąć w oczach towrzyszy podróży. poniżej lista całkiem ciekawych informacji na temat tej pięknej krainy herbaty.

Sri lanka

1.Nazwa Nazwa wyspy ma odnosić się do godności i szlachetności. Przez długi czas używano nazwy Cejlon a Sri Lanka wróciła dopiero w latach 70-tych minionego wieku.

2. Ramayana: Sri Lanka kojarzy się poematem hinduskim Ramayana, który opowiada przygody księcia Ramy. On właśnie w czasie jednej z bitew miał zdobyć twierdzę Lanka.

3. O plantacjach Wyspa słynie ze znanych na całym świecie herbat. To właśnie plantacje herbaty są tam bardzo ważnym miejscem. Poza tym historią tego terenu są także plantacje, na których uprawia się cynamon. I to właśnie z tego kraju pochodzi aż 80% cynamonu sprzedawanego na całym świecie.

4. O herbacie i jej odmianach: Zbieranie herbaty to dla mieszkańców sztuka, ponieważ trzeba zbierać jedynie najdelikatniejsze i najmłodsze listki. Trzeba umieć je rozpoznać, są jasnozielone i znajdują się na szczycie krzaka. Trzeba zbierać dwa liście i następnie podchodzić do kolejnego krzaka. W teorii wydaje się to proste, ale w praktyce może przysparzać wiele problemów. Przygotowuje się tam wszelkie rodzaje herbat jakie są nam znane.

5. O Buddzie: Większość mieszkańców to Buddyści, dlatego również postać Buddy jest dla nich święta. Przywiązują do niego szczególną wagę, a według legendy w jednej ze świątyń przechowywany jest jego ząb.

6. O papryczkach: W Sri Lance dania doprawia się ostrymi papryczkami o nazwie Amu Miris, Kochchi Miris i Maalu Miris. Zużywa się kilogram ostrych papryczek w każdym miesiącu. 7. O przyszłości: Małżeństwa są tam aranżowane przez rodziców, których zadaniem jest znalezienie najlepszego kandydata na żonę lub męża dla dziecka. Dodatkowo zasięga się we wszystkich sprawach rady astrologa i wróżbity.