• Telefon888-444-559
  • E-mailkontakt@wirtualne-tatry.pl

Sri Lanka - ciekawostki

Sri Lanka to kraj położony na wyspie Cejlon, który ma około 20 milionów mieszkańców. Przez długie lata wyspa była niszczona przez wojnę domową, ale obecnie sytuacja się tam ustabilizowała i kraj się odbudowuje stawiając między innymi bardzo mocno na turystykę.
Sri LAnka
Większość turystów mieszka tam w specjalnie przygotowanych kurortach plażowych i obwożeni są po atrakcjach autobusami. Niezależnych turystów jest tam raczej niewielu.

Co zobaczyć na Sri Lance

Najczęściej wybierane zabytki związane są z kulturą tego kraju, która w dużej mierze opiera się na buddyzmie. Poza tym oczywiście wybiera się również parki narodowe, gdzie można podglądać słonie czy lamparty.

Plaże na Sri Lance

Najważniejszy jest tam jednak wypoczynek i dlatego turyści większość czasu spędzają na pięknych plażach. Na wyspie są one doskonale zorganizowane, często o charakterze komercyjnym. Jest to miejsce, gdzie raczej nie będziemy się mogli raczyć nurkowaniem czy oglądaniem raf koralowych.

Parki Narodowe na Sri Lance

Wspominanych już parków narodowych tam nie brakuje. W sumie jedna trzecia powierzchni jest tam pod ochroną. Parki słyną z dzikich słoni ale także z lampartów. Nie brakuje tam innych niespotykanych w naszym klimacie gatunków zwierząt. Nie brakuje także atrakcji we wspominanym Trójkącie kulturalnym, który wytyczony jest na wyspie i tak naprawdę będzie miejscem, które pozwoli dogłębnie poznać ten kraj, jego kulturę i te wszystkie uwarunkowania, które decydują o tym, że Sri Lanka wygląda tak właśnie jak wygląda.