• Telefon888-444-559
  • E-mailkontakt@wirtualne-tatry.pl

Ciekawe miejsca na Sri Lance

Sri Lanka dopiero od niedawna pojawia się u nas jako miejsce, do którego podróż ktokolwiek realnie rozważa. Wreszcie, można powiedzieć: Dla mnie jest to kraina niezwykle przyjaznych i gościnnych ludzi, którzy uwielbiają egzotyczne dla nas zapachy i w swojej kuchni do wszystkiego dodają curry. Wyspa jest po prostu przepiękna: parki narodowe, plantacje herbaty, plaże oraz obiekty sakralne. Będąc na miejscu ciężko się zdecydować, gdzie właściwie pójść najpierw. Możliwości jest tak wiele.
Sri Lanka- pola
Noclegi


O to warto zadbać na samym początku. Zamiast hotelu można wybrać coś w rodzaju gospodarstwa agroturystycznego, czyli po prostu zatrzymanie się u rodziny wynajmującej turystom pokój lub dwa. Największą frajdą tej opcji jest kuchnia, czyli po prostu domowe, najzwyklejsze i przez to niezwykłe jedzenie. Warto wyrwać kilka przepisów.

Historia Na Sri Lance

Jest cała masa obiektów, które ogólnie można określić jako zabytkowe. Ich stan jest bardzo różny, wiek i znaczenie zresztą też. Dobre na start jest miasto Anuradhapura, niezłym pomysłem są ruiny starożytnego Mihintale, wielu turystów kieruje się najpierw do ruin pałacu Polonnaruwa…

Świątynia Świętego Zęba

Będąc w Kandy należy poczekać do zachodu słońca u pójść do świątyni Świętego Zęba. Mnisi w białych strojach odsłaniają tam wtedy jedną najważniejszych relikwii Buddy.

Sierociniec dla słoni

W Pinnawala do zobaczenia jest coś zupełnie niesamowitego. Wiele osób twierdzi, że tamtejszy sierociniec dla słoni jest najważniejszym miejscem na Sri Lance i jest to silny argument. Trzeba tylko mieć na uwadze, że takie wioski-rezerwaty są miejscami bardzo komercyjnymi, a w parze ze słoniami biegającymi między domkami idzie niestety też często złe traktowanie zwierząt.

Szczyt Adama

Jedno z ciekawszych miejsc na Sri Lance. Odwiedza się je w nocy, by odrzeć na szczyt przed porankiem. Wtedy bowiem zaczyna się naturalny pokaz rzucania przez górę niemal idealnie trójkątnego cienia. Jest to mini festiwal religijny, który odbywa się przy dźwiękach młynków modlitewnych.