• Telefon888-444-559
  • E-mailkontakt@wirtualne-tatry.pl

Olśniewająca Sri Lanka

Sri Lanka to wyspa, która zachwyca turystycznie już od dłuższego czasu i przyciąga masę ludzi z całego świata. Zapach przypraw i herbat to znak rozpoznawczy tej wyspy.

Olśniewająca Sri Lanka

Państwo określane jest tam pod wieloma nazwami już od wieku. Dla niektórych jest to po prostu olśniewający kraj. W tej chwili około 70% mieszkańców to wyznawcy buddyzmu, dlatego najświętszym miejscem jest tam Świątynia Zęba, w której jak przekazuje tradycja przechowywany jest ząb Buddy.

Legendą tego kraju są także ludzie Syngalezowie, którzy narodzić się mieli ze związku lwa z księżniczką bengalską. W rzeczywistości przybyli oni prawdopodobnie na te tereny z kontynentu indyjskiego jeszcze w IV wieku przed naszą erą.

Na tropie słoni i lampartów

Wyspa przyciąga wielu turystów ze względu na swoją bogatą orientalną kulturę. Wielką zaletą tego terenu będą oczywiście piękne przyrodnicze tereny, gdzie na każdym kroku praktycznie spotkać można wspaniałe malownicze miejsca. Atrakcyjne są tam parki narodowe takie jak Yala, które opierają się na widoku safari. Na terenie Sri Lanki spotkać można między innymi lamparta czy słonie, a także ponad 130 różnych gatunków ptaków.

Stolicą jest miasto Kolombo, które będzie jednocześnie najważniejszym ośrodkiem miejskim mimo tego, że siedziby władz przeniesione zostały do Sri Dźajawardanapura Kotte. Nadal to jednak Kolombo ma wiodącą rolę gdy chodzi o gospodarkę czy kulturę całego kraju.

Dla turystów najważniejsze będą jednak tereny położone tuż nad oceanem, gdzie znajdziemy piękne plaże, na których można zorganizować swój wyjątkowy wypoczynek wakacyjny. Jednym z najważniejszych kurortów będzie tam Beruwela.