• Telefon888-444-559
  • E-mailkontakt@wirtualne-tatry.pl

Sri Lanka informacje praktyczne: ceny, pieniądze, wiza, noclegi

Sri lanka podsawowe informacje

Dlaczego warto jechać do tego kraju?

Jeśli ktoś myśli o pięknych wakacjach, gdzie zobaczy się plantacje herbaty, safari czy kopalnie szafirów to na pewno powinien zdecydować się na podróż do Sri Lanki. Na pierwszy rzut oka kraj może wyglądać na nudny, w rzeczywistości proponuje nam masę różnych atrakcji, a także miejsce do spokojnego wypoczynku.

Kiedy jechać na Sri Lankę?

Praktycznie w każdym terminie wyjazd będzie udany. Jest to teren, gdzie mamy dość wysoką temperaturę przy stale wysokiej wilgotności powietrza. Na pewno dobry termin to okres poza latem, gdy może tam być szczególnie ciepło.

Jak się tam dostać?

Oczywiście możliwy będzie jedynie lot samolotem do międzynarodowego lotniska w Kolombo. Póki co raczej trzeba liczyć na loty z przesiadkami. Wiza na Sri Lankę Aby udać się do tego kraju trzeba posiadać turystyczną wizę, o którą można aplikować w sieci. Koszt 30 dolarów na miesiąc.

Sri Lanka ceny i pieniądze

Walutą w tym kraju jest Rupia Lankijska. Za jeden złoty kupimy około 35 LKR. Wymianę można zrealizować praktycznie w każdym kantorze. Łączność: telefon, Internet, poczta Połączenia komórkowe działają, ale trzeba się liczyć z wysokimi kosztami. Internet w niektórych barach i restauracjach jest w formie wifi.

Elektryczność na Sri Lance

Nie ma problemu z dostępem do prądu elektrycznego. Noclegi na Sri Lance Turystyka jest tam świetnie rozwinięta, dlatego z dostępem do dobrych noclegow praktycznie nie będzie problemu, rozpiętość cenowa jest spora. Jedzenie na Sri Lance Spożywane tam posiłki to bardzo często ryby, a także warzywa takie jak soczewica czy groch. Na oceanem zainteresowaniem cieszą się wszelkie owoce morza.