• Telefon888-444-559
  • E-mailkontakt@wirtualne-tatry.pl

Sri Lanka - informacje ogólne

Sri Lanka to mała wyspa, która położona jest na Oceanie Indyjskim, blisko Indii. Kraj nie tak dawno musiał zmagać się z wojną domową, ale obecnie bardzo mocno rozwija swoją turystykę. Nie powinno to dziwić, ponieważ panują tam warunki, dzięki którym można uprawiać turystykę przez cały rok.
Sri Lanka
Mamy tam doskonałe plaże, piękną przyrodę i bogactwo kulturowe całego regionu. „Serendib” – tak czasami określa się Sri Lankę co oznacza dokładnie ciąg przyjemnych wydarzeń. I tego powinien się spodziewać ten turysta, który zdecyduje się tam pojawić.

Jednym z najważniejszych miejsc będzie tam świątynia Zęba Buddy. To miejsce tłumnie odwiedzane jest przez pielgrzymów, to najświętsze miejsce dla mieszkańców wyspy. Jednym z wielu miejsc wzbudzających zainteresowanie będzie Szczyt Adama i odcisk stopy, jaki tam ma się znajdować. Muzułmanie uważają, że należy on do biblijnego Adama, Hindusi, że do Sziwy a chrześcijanie, że do św. Tomasza. Wchodząc na ten szczyt można obserwować z góry całą piękną przyrodę Sri Lanki. Dlatego wspinaczka na ten szczyt ma sens, gdy chce się zobaczyć piękny wyspiarski krajobraz.

Stolicą kraju jest Kolombo, miasto które prezentuje bardziej nowoczesny obraz wyspy. Jest to najważniejszy ośrodek gospodarczy oraz centrum kulturalne całej wyspy. Można udać się również do miejsc, gdzie chroniona jest piękna przyroda tak jak w Parku Narodowym Sinharaja.

Cała wyspa przyciąga turystów piękną, bujną roślinnością, barwnością świata zwierzęcego i roślinnego. Można tutaj i dobrze wypocząć i zobaczyć wiele pięknych miejsc.